تابلو فرمان آسانسور (راهنمای خرید و بررسی کامل )

Rate this post

تابلو فرمان آسانسور یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده آسانسور می‌ باشد که در ارائه دستورات حرکتی، کنترل عملکردهای اجزای مختلف آن و… نقش بسزایی ایفا می‌ کند. با توجه به ویژگی های مختلف آسانسور و شرایط نصب و استفاده از آن ها، تابلو فرمان نیز در انواع مختلفی طراحی و به تولید رسیده است. آلتون آسانسور در این مقاله به بررسی انواع تابلو فرمان و راهنمای خرید آن ها می پردازد.

مشخصات و کاربرد تابلو فرمان آسانسور

تابلو فرمان یکی از اجزای کاربردی و سیستمی آسانسور می‌ باشد که در قسمت موتور خانه آسانسور نصب می‌ شود. این محصول با توجه به عملکردی که برای آن تعریف شده است، وظیفه کنترل سیستمی و الکتریکی اجزای آسانسور را برعهده دارد و به عنوان مغز متفکر آسانسور به تمامی دستورات، نحوه حرکت و عملکردهای سیستمی آن نظارت دارد.

در صورت ایجاد نقصانی در عملکرد و سیستم تابلو فرمان، کارکرد کلی آسانسور مختل می‌ شود و به مرور زمان، اجزای مهم و کاربردی در حرکت آسانسور، کارایی خود را از دست می‌ دهند.

نحوه کارکرد انواع تابلو فرمان

این محصول با توجه به اینکه یک محصول سیستمی و کاملا اتوماتیک می‌ باشد، در صورت مشاهده نقصانی در کارکرد آسانسور یا سیستم خود، با اعلام هشدارهایی، می‌ تواند نقص موجود را اطلاع رسانی کند. امروزه تمامی تابلوهای فرمان برای هر نقص کارکردی، از یک کد استفاده می‌ کنند. هر کد ارور، نشان دهنده یک نقص می‌ باشد. از این طریق تکنیسین ها می‌ توانند به راحتی مشکلات مربوطه به تابلو فرمان یا قطعات مختلف آسانسور را تشخیص داده و رفع نمایند.

لیست خطاهای تابلو فرمان آسانسور آریان و هر برند دیگری، به صورت منحصر به فرد طراحی شده اند که تکنیسین ها و یا کارشناسان آسانسور باید، لیست خطای مدل و برند آسانسور را تهیه نمایند و از این طریق تعمیرات لازم را انجام دهند.

انواع تابلو فرمان آسانسور

همانطور که در بالا بیان شد، انواع مختلفی از تابلو فرمان براساس شرایط مختلفی طراحی و تولید شده اند که باید در انتخاب و نصب آن ها، بیشترین دقت صورت بگیرد.

به طور کلی تابلو فرمان آسانسور براساس تعداد طبقات ساختمان، حجم و سایز کابین آسانسور، میزان سرعت حرکت کابین و… در انواع مختلفی طراحی شده است که در ادامه مهمترین و کاربردی ترین نوع این محصولات معرفی می‌ شوند:

تابلو فرمان تک سرعته

این نوع محصول از کارکرد ساده ای برخوردار است، به طوری که سرعت حرکت کابین بین طبقات به یک میزان می‌ باشد. بنابراین عنوان این نوع از تابلو فرمان، تک سرعته است که بیشتر در ساختمان های کمتر از ده طبقه مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از تابلو فرمان دارای میزان سرعت مناسبی است و با سرعت کاملا متوسط، امکان جابه‌جایی کابین را بین طبقات ممکن می سازد.

تابلو فرمان دو سرعته

این مدل از محصول، سیستم پیشرفته تری از نوع تک سرعته دارد و از دو نوع سرعت برای حرکت کابین استفاده می‌ کند. سرعت پایین حرکت، مختص شروع و توقف کابین در طبقات مبدا و مقصد می‌ باشد. در هنگام شروع حرکت کابین، سرعت بسیار آهسته است و در هنگام توقف در طبقه موردنظر نیز سرعت به صورت سیستمی و خودکار آهسته می‌ شود.

اما سرعت بالا را می‌ توان در هنگام حرکت کابین در بین طبقات مشاهده کرد. این کار باعث می‌ شود تا مسافران کابین آسانسور، رضایت بیشتری را از جابه‌جایی بین طبقات یک مجتمع و ساختمان داشته باشند و در سریع ترین و ایمن ترین حالت ممکن، به طبقه موردنظر برسند. اما کاهش  سریع سرعت در هنگام توقف کابین، باعث ایجاد تکانه هایی در کابین می‌ شود که در طول زمان به اجزای اصلی آسانسور آسیب وارد می‌ کند.

تابلو فرمان درایور دار

مدرن ترین نوع تابلو فرمان آسانسور، مدل درایور دار این محصول می‌ باشد. تنظیمات سیستماتیکی و عملکردی این تابلو فرمان با استفاده از اینورتر سبب شده است که سرعت حرکت کابین براساس شرایط مختلف تغییر کند. به عبارتی توسط اینورتر، دور موتور کنترل می‌ شود و در هنگام شروع و توقف آسانسور، سرعت با آرام ترین حالت ممکن کاهش پیدا می‌ کند تا ضربه ای به کابین و اجرای حرکتی آسانسور وارد نشود.

تابلو فرمان درایور دار، از محبوب ترین و کاربردی ترین نوع این محصول می‌ باشد که علاوه بر راحتی استفاده از آسانسور، باعث افزایش طول عمر مصرفی قطعات آن نیز می‌ شود و دیگر به تعویض زود هنگام قطعات آن به دلیل خرابی نیازی نیست.

تابلو فرمان آلتون 

شرکت آلتون آسانسور با سابقه فعالیت بیست ساله، طراحی و تولید انواع سیستم های کنترلی و الکتریکی آسانسور را برعهده دارد. تولید تابلو فرمان های مدرن با سیستم جامع و پیشرفته از افتخارات این شرکت ایرانی است. در تولیدات این شرکت، تنوع بالایی از تابلو فرمان آسانسور مشاهده می گردد که هر یک دارای استاندارد جهانی و ثبت تاییدیه رسمی جهانی می‌ باشند.

در لیست شرکت های سازنده تابلو فرمان آسانسور ایرانی، شرکت آلتون آسانسور جایگاه بالایی را اخذ کرده است. از رو محصولات تولیدی این شرکت در لیست تابلو فرمان های استاندارد جهانی قرار گرفته اند و پرتقاضاترین محصولات در بازار داخلی می‌ باشند.

انواع تابلو فرمان های آسانسور آلتون

شرکت آلتون با استفاده از تخصص خود و فناوری های روز دنیا، چندین نوع از تابلو فرمان آسانسور را طراحی و تولید کرده است که دارای سیستم عملکردی فوق العاده هوشمند و کاربردی می‌ باشند. در تولید این محصولات از سیستم های جهانی مورد تایید استفاده شده است اما عملکرد و قابلیت های منحصر به فرد آن ها، باعث شده است که این دستگاه ها، میزان خرید بیشتری را در بازار داخلی داشته باشند.

کامپکت آلتکس

این مدل از تابلو فرمان آسانسور، جزو هوشمندترین تابلو فرمان های موجود در جهان می‌ باشد که با عملکرد تمامی موتورهای آسانسور موجود در ایران، هماهنگی دارند. در طراحی این محصول از هوش مصنوعی استفاده شده است که عملکرد کنترلی و مدیریتی آن را بسیار راحت، هوشمند و سریع ساخته است. این محصول قابلیت کنترل از راه دور را دارد و خطرات احتمالی موجود در کارکرد آسانسور را با هوشمندی برطرف می‌ کند.

تولید و فروش تابلو فرمان هوشمند آسانسور با فناوری روز دنیا در شرکت آلتون آسانسور، با تجهیزات مدرن و فناوری پیشرفته جهانی انجام می‌ شود که کامپکت آلتکس را می‌ توان به عنوان نمونه ای از تولیدات آن معرفی کرد.

تابلو فرمان درایوردار آلتون

این نوع از محصول نیز توسط شرکت آلتون آسانسور با مدرن ترین تجهیزات و مکانیزم های تولیدی، عرضه شده است که علاوه بر راحتی استفاده، از امتیازاتی نظیر کاهش مصرف برق، کاهش هزینه نگهداری و کاهش استهلاک قطعات آسانسور برخوردار است. برای خرید تابلو فرمان درایور دار با بهترین قیمت و کیفیت، برند آلتون آسانسور را انتخاب نمایید.

تابلو فرمان گیرلس

این نوع از محصول برای آسانسورهای کششی مورد استفاده قرار می گیرد که با حجم و ابعاد کم و راندمان عالی، توانسته است بهترین گزینه برای نصب در مکان های کوچک باشد. این محصول با اینکه بدون چرخ دنده به طراحی رسیده است ولی از ایمنی بالایی برخوردار است و دارای سیستم نجات اضطراری و حفاظت از موتور آسانسور می‌ باشد و نصب و اجرای بسیار راحتی را دارا است. تابلو فرمان گیرلس در نوع تک سرعته طراحی می‌ شود و قابلیت ارتباط با کامپیوتر و ارسال sms را دارد.

تابلو فرمان هیدرولیک

این محصول به عنوان کاربردی ترین و ارزان ترین تابلو فرمان آسانسور شناخته می‌ شود که بیشترین میزان استفاده را در جهان دارا است. از مزایای آن می‌ توان به نصب آسان، عدم نیاز به مکان بزرگ برای نصب کابین، امکان نصب تابلو فرمان در قسمت همکف ساختمان و همچنین کارکرد راحت آن اشاره کرد. این محصول برای آسانسورهای کششی استفاده می‌ شوند که مناسب ترین قیمت را دارند.

این محصول بیشتر برای ساختمان هایی با هفت طبقه و کمتر نصب می‌ شوند. برای آگاهی از نحوه خرید و قیمت تابلو فرمان هیدرولیک آسانسور، می‌ توانید به صفحه تابلو فرمان هیدرولیک مراجعه کنید و یا با کار‌شناسان فروش ارتباط تلفنی و آنلاین برقرار نمایید.

قیمت تابلو فرمان آسانسور

با توجه به اهمیت تابلو فرمان در عملکرد آسانسور، قیمت این محصول بیشتر از سایر قطعات آسانسور می‌ باشد. تابلو فرمان ها براساس نوع ساختار، سیستم و کارکردی که دارا هستند، از قیمت های بسیار متنوعی برخوردار می‌ باشند. مقایسه قیمت بهترین تابلو فرمان آسانسور با مدل ساده و قدیمی این محصول، کار چندان مناسبی نیست. چون نوع سیستم و قابلیت های این دستگاه، سبب افزایش قیمت آن شده است.

طبیعتاً نوع ایرانی این دستگاه ها را می‌ توانید با قیمت مناسب تری از نوع خارجی تهیه کنید. افزایش نرخ ارز و هزینه های بی رویه واردات، تاثیر بسیار زیادی در افزایش قیمت تابلو فرمان های خارجی داشته است.

متقاضیان این محصولات می‌ توانند با انتخاب برند آلتون آسانسور، بهترین کیفیت های تابلو فرمان را در انواع مختلف با بهترین قیمت تهیه کنید.

قیمت تابلو فرمان آسانسور آلتون 

شرکت آلتون آسانسور به توجه به تولید تنوع بالایی از سیستم، قطعات و تابلو فرمان برای آسانسور، قیمت بسیار مناسبی را برای فروش این محصولات درنظر گرفته است. انواع تابلو فرمان در مدل های متنوع با برند آلتون آسانسور با تضمین کیفیت، با مناسب ترین قیمت عرضه می‌ شوند.

ارزان ترین تابلو فرمان آسانسور، مدل هیدرولیک می‌ باشند. به همین دلیل بیشترین ميزان خرید را در بازار داخلی دارا هستند. این محصول با توجه به اینکه هزینه نصب بسیار پایینی نیز دارد، یک محصول کاملا اقتصادی و به صرفه، با کارایی عالی می‌ باشد.

متقاضیان می‌ توانند انواع قطعات مختلف آسانسور را نیز از شرکت آلتون آسانسور تهیه نمایند. این شرکت با ارائه مناسب ترین قیمت برد تابلو فرمان آسانسور، بیشترین میزان فروش این محصول را دارا می‌ باشد. تنوع برد برای تابلو فرمان در این مجموعه بسیار زیاد است که با بهترین هزینه می‌ توانید تهیه نمایید.

خریدارانی که به دنبال بهترین قیمت قطعات تابلو فرمان آسانسور می‌ باشند، می‌ توانند این محصولات را در انواع گوناگون و با تضمین کیفیت از شرکت آلتون آسانسور به صورت آنلاین و حضوری تهیه نمایند. برای دریافت راهنمایی جهت خرید و قیمت محصولات آلتون آسانسور، می‌ توانید به صورت آنلاین یا تلفنی با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید انواع تابلو فرمان آسانسور تنها کافیست با ما در ارتباط باشید.
👋 سلام چطور می تونم کمک کنم؟